קישורים בדרכון רומני

כל מה שרציתם לדעת על קבלת דרכון רומני

בשנים האחרונות נושא הדרכונים הזרים הפך להיות חשוב ומדובר בישראל, ולמעשה כל מי שיש לו זכות לקבל דרכון זר, וכל מי שחושב שיש לו זכות לכך, היה רוצה לקבל אותו. במידה ואתם באופן אישי קשורים בדרך כזו או אחרת לרומניה, בוודאי מעניין אתכם לדעת האם תוכלו לקבל דרכון רומני, ולפני הכול עליכם להכיר את החוק. לא פשוט להבין מי זכאי לקבל דרכון רומני ומי לא, ובאופן כללי ניתן לומר שמדובר על חוק שקיים כבר משנת 1991 והוא כולל בתוכו שתי קבוצות עיקריות של זכאים. הקבוצה הראשונה כוללת את אותם אנשים שהם עדיין אזרחי רומניה, אפילו שהם חיים בישראל מזה שנים, ואילו הקבוצה השנייה כוללת את אלה שנאלצו לוותר על אזרחותם שלא מרצונם.

איך מקבלים דרכון?

שאלת השאלות היא איך מקבלים את הדרכון הרומני, והדבר הראשון שצריך לעשות כדי שזה יקרה זה לברר למעשה האם אתם נכנסים לאחת משתי הקבוצות האלה. חשוב להבין שהחוק הוא לא כל כך פשוט וברור כפי שתואר לעיל, ולכן הפתרון הטוב ביותר הוא לפנות לעורך דין מקצועי שעוסק בתחום הזה ושיש לו ניסיון בעניין.

טיפול בכל המסמכים

במידה ויימצא שאכן יש לכם סיכוי לקבל דרכון רומני, יהיה עליכם להתעסק בלא מעט ניירת ומסמכים, ולכן זה טבעי שלא תרצו לעשות את זה לבד. משרד עורכי דין שיש לו ניסיון בנושא הזה יוכל לקחת על עצמו את כל ההתעסקות במסמכים, בין אם זה כולל בירורים, תרגומים וכדומה, וכך למעשה תגדילו את הסיכויים לקבלת הדרכון.