1 2 3 4

חקירות אישות, חקירות בגידה

אם אתם חושדים שבן או בת הזוג בוגדים בכם, והתחלתם לברר על חקירות אישות, דעו כי אתם לא לבד, למרבה הצער. על פי מחקרים וסקרי דעת קהל, בשלושה מכל ארבעה בתים בישראל, אירע לפחות מקרה בגידה אחד. אם ניקח בחשבון שכ-30% מהזוגות מתגרשים, הרי שברוב הבתים הבגידות לא נחשפות, או שבני הזוג הצליחו להתגבר על הפער ולהמשיך בחיי משפחה.

זה מתחיל באופן די דומה ברוב הבתים. אס.אם.אסים חשודים בשעות מוזרות, שבן הזוג ממהר למחוק. שיחות טלפון קצרות. דואר אלקטרוני חשוד. היעדרויות מהבית בשעות הערב בתירוצים הקשורים לעבודה. יציאות לבילוי 'עם חברים'. התשוקה בחדר המיטות פוחתת ועימה גם תדירות יחסי המין. תחושה של ריחוק... כל נורות האזהרה מאותתות: בגידה... חשד לרומן מחוץ לנישואין!

כיצד נפתחות חקירות אישות?

רוב הדברים נכתבים כאן בלשון זכר, אולם גם הנשים אינן טומנות ידן בצלחת וגם הן 'מפרנסות' חוקרים פרטיים רבים. בדרך כלל בת הזוג החושדת בבעלה תנסה לנהל חקירות בעצמה בטרם תחפש חוקר פרטי. הדילמה היא מן הסתם קשה מאוד, מכמה בחינות:

החשש לגלות את האמת הכואבת

השיקול הכלכלי, במיוחד שמדובר בהוצאה כספית לא קטנה שיש להסתיר מהבעל

הקושי לקבל החלטה במצב של מבוכה וחוסר אונים

כיצד מתנהלות חקירות אישות?

כאשר אחד מבי הזוג מזמין מעקב אחר רעהו, הוא מבקש לקבל הוכחות חותכות לגבי בגידה, אם קיימת. חוקר פרטי ייעזר בתחבולות, בעורמה וכמובן בכל האמצעים הטכנולוגיים המשוכללים, כגון מצלמות מעקב נסתרות המסוגלות לצלם גם בחשיכה, ועזרים נוספים.

שלב ראשון של חקירות אישות הוא באיסוף מידע מקיף ככל האפשר על הרגליו וסדר יומו של אובייקט המעקב: שעת יציאה מהבית ושעת חזרה. מסלולי היציאה האפשריים מהבית עד לרכב. סוג הרכב. מקום העבודה. מקומות בילוי. וכמובן - תמונות עדכניות כדי לדעת אחרי מי עוקבים.

מכאן זה עובד כמו בסרטים: בלש פרטי אחד או יותר מתייצבים כשעה לפני זמן היציאה השגרתי וממתינים לאובייקט. כשהוא מגיע למקום עבודתו, הם יכולים להתחזות ללקוחות או כל גורם אחר, כדי לבחון את השטח שם. ואם הוא יוצא בערב לבלות, בדרך כלל יישלחו אחריו חוקר וחוקרת, אשר יתחזו לבני זוג תמימים.

התוצאות

לעיתים חקירות אישות מעלות ממצאים מפלילים כבר ביום הראשון לעבודה, ולעיתים רק אחרי שבוע. אבל כמעט תמיד אם יש בגידה - היא תיחשף. אם הגבר מתרועע במועדון עם אשה זרה, הוא יצולם. אם היא תיכנס לרכבו, היא תתועד עמו. ההוכחה האידיאלית כמובן היא תיעוד של התגפפות, ועד כדי תיעוד בווידאו ובסטילס של קיום יחסי מין.

איך מבשרים את הבשורה?

תוצאות חקירות יינתנו בצורת דו"ח מפורט, כולל הצילומים. בשל רגישות הנושא,  חוקר פרטי בגידות לא ימסור בדרך כלל מידע בטלפון, אלא בפגישה. יש חקירות המסתיימות בהפרכת החשדות ובמסקנה כי לא מתנהלת בגידה, אך רובן לצערנו מסתיימות באימות החשד.

מובן כי על חוקר פרטי לבשר את הבשורה הקשה בצורה הרגישה ביותר, וחוקר מנוסה יידע לעשות זאת. במקרים רבים, ילווה החוקר את בן או בת הזוג הנבגדים, בתהליך הגירושין, שכן הצילומים קבילים כראיות בבית משפט. לעיתים החוקרים מנהלים גם חקירות כלכליות כנגד הבעל, על מנת לאתר נכסים שהוא מסתיר מאשתו כהכנה לדיון הגירושין, וזאת במקביל לקיום חקירות אישות.