1 2 3 4

חקירות ומכון פוליגרף

פעמים רבות אנשים נשלחים למבחן פוליגרף לביצוע בדיקות אמת. בשנים האחרונות הרבה מאוד חברות מבקשות מעובדיהם לגשת אל מכון פוליגרף על מנת לבצע בדיקה טרם תחילת תהליך העבודה בחברה. כאשר בדיקת פוליגרף מתחילה, איש המקצוע אשר מבצע את הבדיקה מציג בפני האדם הנבדק כמה שאלות חשובות.

שאלות לפני בדיקה:

שאלות הבסיסיות שנשאלות בדרך כלל כגון. היכן אתה גר ומה השם שלך, נועדו להציג בפני הנבדק את איכות המכשיר שעושה בדיקה מדויקת שלא ניתן לרמות אותה.

יש חקירות רבות בהם נעזרים במכשיר הפוליגרף לעימות ממצאים של חקירה ולקבלת איזו שהיא הסתכלות נוספת על המקרה. לא פעם החוקרים אומרים לחשוד כי מעוניינים לעשות לו בדיקת פוליגרף, ובעזרת תגובה או תשובתו לעניין ניתן להסיק מסכנות רבות. יש אנשים שבמבט ראשון מצליחים לעבור את כל החקירה בשלום אבל לקראת השאלה האחרונות עבור ביצוע בדיקה, נופלים בפח.

יש סוגיה נוספת שכדאי להזכיר אודות מכשיר לבדיקת אמת והוא אנשים אשר לא בריאים בנפשם מצליחים בקלות לשקר כאשר מבצעים את הבדיקה.

ציוד פוליגרף נהיה איכותי ביותר בשנים האחרונות ואין ספק שהוא עוזר מאוד בכל תהליכי חקירות שמבוצעות לצורך זיהוי החשודים או האשמים בפרשות שונות ומגוונות. אף אחד לא נהנה ללכת לבדיקת אמת בייחוד אדם שיש לו מה להסתיר.

גם כאשר ממצאים שמקבלים כתוצאה של בדיקת פוליגרף מציגים את החשוד ככל הנראה אשם, בבית משפט עדיין תוצאות הבדיקה לא מתקבלות כראיה משפטית קבילה לכל דבר. אך עדיין משטרה, פרקליטות ועורכי דין לוקחים את הבדיקות כעזר בזמן ביצוע חקירות על מנת לקבל תמונת מצב של הפרשות השונות.

לא ניתן להכריח אדם לעבור את הבדיקה. אך אדם שינסה להתקבל לעבודה ולא יסכים לעבור את הבדיקה לרוב לא יתקבל לעבודה. יש בני אדם שחרדים ונמצאים בלחץ רוב חייהם ויעדיפו לא לעבור את הבדיקה ולוותר על מקום העבודה.